Новини проекту
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 0 чоловік

Аналіз навчально-виховної роботи за 2021-2022навчальний рік

Дата: 30 жовтня 2023 о 12:33, Оновлено 30 жовтня 2023 о 12:35

У своїй роботі педагогічний колектив Косівського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів – закладу позашкільної освіти Приютівської селищної ради керується вимогами Конституції України, Закону України «Про загальну середню освіту».

Кожен учень школи має право на здобуття безкоштовної освіти, яка в державному закладі надається державною мовою. Навчанням охоплено усіх дітей та підлітків віком від 6 до 18 років. Повну загальну середню освіту здобули 13 випускників,  базову середню освіту –15 випускників. Перший клас закінчили 16 школярів.  2021/2022 навчальний рік  школу закінчили 158 учнів.

Керуючись нормативними документами, заклад надає можливість громадянам України здобути повну середню освіту формою екстернату.

Втілюючи вимоги Закону України «Про освіту» в життя, педагогічний колектив школи спрямував свою діяльність на поліпшення навчально-виховного процесу, зміцнення матеріальної бази закладу, посилення пізнавальної активності школярів, впровадження інноваційних методів та форм навчання учнів.

У виховній роботі навчального закладу цілеспрямованими були питання патріотичного, морального, правового, трудового, екологічного, краєзнавчого виховання учнів, здійснення суспільного навчання, удосконалення форм та методів навчального процесу, підвищення загальної успішності учнів.

Протягом навчального року Косівський ЗЗСО у своїй роботі керувався пунктами плану роботи КЗ «ЦОКЗУ» Приютівської селищної ради, планом роботи школи на поточний навчальний рік, наказами, директивними документами МОН України. 

 

ОРГАНІЗАЦІЙНО-УПРАВЛІНСЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ

 

У навчальному закладі в 2021/2022 навчального року працювало 17 педагогічних працівників. Пройшли атестацію 3 педагоги:

-       відповідність раніше присвоєній кваліфікаційній категорії «спеціаліст вищої категорії» та присвоєння педагогічного звання «старший учитель» - 1;

-   присвоєння кваліфікаційної категорії «спеціаліст першої категорії» - 2.

 

КВАЛІФІКАЦІЙНИЙ РІВЕНЬ

педагогічного колективу 

 

Всього:                                                                 17 педагогів, з них:

спеціалістів вищої кваліфікаційної категорії – 11,             

                 першої кваліфікаційної категорії –  5,        

                другої кваліфікаційної категорії –  1.        

ОСВІТНІЙ РІВЕНЬ

педагогічного колективу 

   Усі педагогічні працівники навчального закладу мають вищу освіту.

 

СТАН  ШКІЛЬНОЇ МЕРЕЖІ

  Школа працює за базовим навчальним планом, в режимі п’ятиденки. На початок 2021/2022 навчального року кількість учнів у закладі становила 157 школярів, це  11 класів: з них 1-4 – 4 класи, 5-9 –  5 класів, 10-11 – 2 класи.  Станом на 31 травня 2022 року кількість учнів 158, з них 13 випускників 11 класу. Середня наповнюваність учнів  у  класах  складала 14 чоловік.

 

ПІДСУМКИ МЕТОДИЧНОЇ РОБОТИ З ПЕДАГОГІЧНИМИ ПРАЦІВНИКАМИ

У 2021/2022 навчальному році педагогічний колектив Косівського ЗЗСО працював у відповідності до навчального плану на навчальний рік, наказів, рекомендацій та інструкцій Відділу освіти, молоді та спорту Приютівської селищної ради, Міністерства освіти та науки України.

На виконання наказу по школі   від 22.09.2021 року №61    «Про організацію методичної роботи  Косівського ЗЗСО І-ІІІ ст. – ЗПО  у 2021/2022 навчальному році»  була організована робота, основні завдання якої:

-         сприяння розвитку навичок самостійної робо­ти вчителя з метою безперервного підвищен­ня кваліфікації й удосконалення педагогічної майстерності;

-          розвиток учительської творчості;

-         формування інтересу до сучасних наукових ідей, дослідної роботи;

-         покращення методичної під­готовки педагогічних кадрів;

-         розвиток аналі­тичних навичок, самоаналізу й самоконтролю діяльності;

-         вивчення стилю роботи вчителя, йо­го особистісних якостей і на цій основі створен­ня умов для професійного росту й оптимальної взаємодії з колективами учнів, учителів, батьків;

-          наукове обґрунтування досвіду роботи вчителів.

Методична служба в школі являє собою ціліс­ну, створену на наукових досягненнях, надбаннях передового досвіду й конкретному аналізі проблем учителів систему взаємопов’язаних заходів, дій і засобів, спрямованих на всебічне підвищення професійної майстерності кожного вчителя шко­ли, на збагачення й розвиток творчого потенціа­лу педагогічного колективу в цілому, на досягнен­ня оптимальних результатів навчання, виховання й розвитку  учнів.

 Методична робота в Косівському ЗЗСО здійснюється згідно із законодавством, нормативними документами про освіту, рекомендаціями МОН України, нормативно-правовими документами про середню освіту, планується й проводиться на діагностичній основі.

Педагогічний колектив закладу працює над на­уково-методичною проблемою «Формування особистості школяра, розвиток його здібностей, обдаровань, розкриття потенційних можливостей».

У контексті науково-методичної роботи реалі­зується розробка стратегічного, перспективного й поточного планування.

Цілеспрямована робота педагогічного колекти­ву над науково-методичною темою виступає одним із домінуючих чинників примноження перспектив­ного педагогічного досвіду.

   Досвід учителів, які мають власні методичні розробки, узагальнено на рівні закладу.

У 2021/2022 навчальному році методична робота передбачала цілісну систему підвищення науково-теоретичного і загальнокультурного рівнів учителів, їх психолого-педагогічної підготовки і була спрямована на рішення трьох основних питань: інноваційний розвиток школи, формування наукового потенціалу членів педагогічного колективу, сприяння індивідуальній педагогічній діяльності та розвитку творчої особистості вчителя.

  Робота над загальношкільною  науково-методичною проблемою стала поштовхом для пошуку форм і функціональних структур із підготовки вчителя в загальнометодичному, психолого-педагогічному та науково-теоретичному аспектах.  Однією з пріоритетних була проблема підвищення професійного рівня вчителя через його самоосвіту, самовдосконалення. Тому основне завдання організованих заходів – включити вчителів у процес вдосконалення особистої кваліфікації, перетворити їх на об’єкт цього вдосконалення. Саме з цією метою в плані роботи з педкадрами та в плані роботи методичних об’єднань були передбачені, крім колективних та групових, індивідуальні форми роботи.

Із метою цілеспрямованої роботи та для забезпечення колективного керівництва методичною роботою було затверджено склад шкільної методичної ради, визначено та затверджено структуру та форми методичної роботи, складено план роботи над методичною темою, розглянуто, обговорено та затверджено плани роботи шкільних методичних об’єднань на 2021/2022  навчальний рік.

Методична рада школи впродовж року координує діяльність усіх методичних структур за темою з урахуванням результатів діагностики та визначеного нею різного рівня професійної майстерності педагогів, диференційованого підходу до їх потреб, що визначало зміст діяльності основних ланок управління методичною роботою у школі.

Протягом минулого навчального року на засіданнях методичної ради обговорювалися такі питання:

 - Підсумки результативності роботи методичної ради в 2020/2021 н.р.

 - Основні напрямки методичної роботи на 2021/2022 н.р.

 - Затвердження планів роботи шкільних методоб’єднань на 2021/2022 н.р.

 - Організація оцінювання навчальних досягнень учнів.

-  Про організацію роботи з обдарованими учнями.

- Про підсумки проведення олімпіад із базових дисциплін.

- Яким я уявляю сучасний урок.

 - Компетентність як основа успіху і самовдосконалення учня та вчителя.

   Протягом 2021/2022 н.р. було організовано роботу 4 методичних об’єднань: учителів гуманітарного циклу, початкових класів, природничо-математичних дисциплін, класних керівників та групових форм, зокрема:   Школа педагогічної майстерності з використання ІКТ, педагогічна студія «Новатори» вчителів початкових класів та творча група вчителів «Майстерня художнього слова», індивідуальні форми роботи – психолого-педагогічний семінар. Затверджено плани роботи, методичні проблеми, над якими працювали методичні об’єднання, визначено керівників з числа досвідчених педагогів. Робота методичних об’єднань була спрямована на удосконалення методичної підготовки, фахової майстерності вчителя, удосконалення методики проведення уроку. Діяльність методичних об’єднань  було сплановано на основі річного плану роботи школи та загальношкільної  науково-методичної проблеми.

  ШМО вчителів гуманітарного циклу працювало над проблемою  «Пошук неординарних методів, ідей у процесі вивчення предметів гуманітарного циклу»  Завдання МО:

-                     Використання Інтернет-контенту під час вивчення іноземної мови

-                     Обговорення результатів ІІ етапу Міжнародного конкурсу  з української мови ім. П. Яцика, ІІ туру Всеукраїнських олімпіад з предметів гуманітарного циклу.

-                     Обговорення відкритих уроків (за окремим планом)

-                     Огляд новинок наукової та методичної літератури

-                     Про підготовку і проведення предметних тижнів (світової літератури, української мови та літератури, іноземної мови, історії та правознавства)

-         Ярмарок педагогічних ідей. Про моніторинг рівня знань учнів 5-11 класів з української мови  за  2021/2022  н.р.

-                     Вироблення рекомендацій на допомогу учням  11 класу для  підготовки до НМТ.

-                     Про підсумки роботи ШМО у сфері наукової та інноваційної діяльності над проблемою «Пошук неординарних методів, ідей у процесі вивчення предметів гуманітарного циклу» 

-                     Стан виконання навчальних програм.                

-                     Зернини передового педагогічного досвіду в діяльності вчителів ШМО    -       Зміна функції учителя у створенні інноваційного креативного середовища

-                     Огляд інтернет-ресурсів (сайтів, блогів) вчителів ШМО .

Увага приділялась як теоретичній так і практичній стороні роботи  вчителів. Продовжувалась робота над своїми науково-методичними проблемами та проблемою школи.

  Були проведені предметні тижні.

     Протягом року учні брали участь у Всеукраїнських олімпіадах та конкурсах, займаючи призові місця, що є результатом роботи з обдарованими учнями.

З аналізу роботи МО зроблено висновки і спрямовано  напрямки подальшої роботи: необхідно продовжити роботу з обдарованими  дітьми, приділяти увагу позакласній роботі з предмету, активізувати роботу по взаємовідвідуванню уроків, а також більше уваги приділяти друкованим напрацюванням членами МО, більше залучати у сферу своєї діяльності ІТ-продукти, більш осучаснювати уроки новітніми ґаджетами, змінити напрямок роботи ШМО згідно вимог Нової української школи, STEM-освіті, удосконалювати роботу з дистанційного навчання, неординарних методів, ідей у процесі вивчення предметів гуманітарного циклу.

У 2021/2022 н.р. МО вчителів природничо-математичного циклу працювали над темою:  «Креативне навчання  як засіб самореалізації особистості учнів». Головною метою методичної роботи вчителів  природничо-математичних наук є не лише надання допомоги вчителям у розвитку та підвищенні професійної майстерності, а й активізація творчого потенціалу кожного вчителя .

Для досягнення цієї мети було  визначено такі завдання :

·        забезпечення планування, організації, контролю й аналізу освітнього процесу на уроках хімії, інформатики , біології, географії, фізики та математики;

·        вивчення та узагальнення педагогічного досвіду вчителів ;

·        допомога вчителям в організації самоосвіти;

·        організація екологічного виховання учнів.

·        розвиток життєвих компетентностей в учнів.

·        накопичення і систематизація інформації, що стосується профорієнтації учнів.

·        створення найкращих умов для самостійного вибору професійного шляху учнями, але з урахуванням прогресивних змін у суспільстві.

·        розробка основних напрямків і форм активізації пізнавальної, науково-практичної діяльності учнів у позаурочний час (олімпіади, конкурси, предметні тижні, аукціони знань).

·        участь в атестації педагогічних працівників.

Система освіти методичного об’єднання вчителів природничо-математичного циклу спирається на такі головні напрями:

-         Підвищення науково-теоретичної підготовки учителів природничо-математичного циклу.

-         Удосконалення методичної підготовки:

·        опрацювання нових навчальних програм з предметів та підручників;

·        підвищення якості навчально-виховного процесу;

·        організація позакласної роботи з предметів;

·        організація самоосвіти вчителів ;

·        організація систематичного курсового підвищення кваліфікації вчителів.    

  Завдання вчителів природничо-математичного циклу у новому навчальному році та проблемні питання, над якими працювали  вчителі :

·        пошук нових підходів до оновлення змісту;

·        досягнення високих освітніх рівнів, розвиток дитячої обдарованості, упровадження нових методик, педагогічних інноваційних технологій, програм і підручників;

·        вдосконалення індивідуалізації, диференціації навчально виховного процесу з предметів природничо-математичного циклу;

підвищення рівня знань, умінь і практичних навичок учнів.           

При визначенні принципів відбору змісту освіти школи природничо-математичного напряму враховуються всі основні принципи освіти: випереджувальний характер допрофесійної підготовки; неперервність; фундаменталізація; рівний доступ до здобуття якісної освіти дітьми з різними стартовими можливостями; варіативність, індивідуалізація і диференціація.

Успішній роботі за цим напрямком сприяли відкриті уроки,  які проводились учителями  методичного об’єднання. Позитивним моментом в роботі вчителів методичного об’єднання є використання  в своїй роботі інтерактивних технологій та різних засобів  (навчальні посібники для учнів, збірники задач та контрольних запитань, сучасні навчальні дидактичні матеріали, навчально-методичні посібники для самостійної роботи учнів). Контроль результатів з теми та діагностику рівня її засвоєння забезпечують система тестів та плани теоретичних заліків.

У шкільному методичному об'єднанні вчителів початкових класів протягом 2021/2022 н. р. працювало 7 педагогів.

Було проведено чотири засідання відповідно плану. Вся робота була спланована навколо проблемного питання «Шляхи розкриття потенційних можливостей молодших школярів».Крім того вчителі ділилися своїми творчими здобутками та досвідом роботи над індивідуальними проблемними питаннями. Значна увага приділялася роботі педагогам в НУШ.

Члени  МО  були ознайомлені  з  особливостями  організації навчально-виховного  процесу  у  початкових  класах  загальноосвітніх  навчальних  закладів. Особлива  увага була звернена на оформлення  класних  журналів. Учителями  були  опрацьовані  програми  та  критерії  оцінювання  навчальних  досягнень  учнів. Також  розглянуті  питання  про проєкт концепції початкової освіти та календарно-тематичного планування роботи в початкових класах.

Обговорюючи проєкт  концепції  початкової освіти,  Ірина Едуардівна детальніше зупинилася на її змісті, який конструюється як цілісна система, що ґрунтується на особистісно орієнтованому, діяльнісному  і компетентнісному підходах. Він вирізняється міжпредметною інтеграцією і практичною спрямованістю, що дає змогу краще враховувати характерну особливість молодших школярів – цілісність сприймання і пізнання навколишньої дійсності, і запобігти перевантаженню. Для забезпечення практичної спрямованості урізноманітнюються організаційні форми навчання (інтегровані заняття, практична робота, міні-дослідження, екскурсії, навчальні проекти, у тому числі екологічні і соціокультурні акції тощо).

 Кожне з ШМО  провело по 4 засідання, робота яких будувалася за окремими планами. На  запланованих  засіданнях  методичних об’єднань обговорювалися як організаційні питання (рекомендації МОНУ щодо викладання і вивчення навчальних предметів у 2021/2022 н.р., зміни  у навчальних програмах, підготовка і проведення олімпіад, предметних тижнів,  проведення контрольних зрізів), так і науково-методичні питання щодо впровадження в освітній процес нових технологій, інтенсивних форм і методів навчання, застосування міжпредметних зв’язків у процесі формування комунікативних компетенцій учнів. Упродовж навчального року всіма методичними об’єднаннями   були проведені предметні тижні, під час яких учні розширювали свої знання з даного предмета.

Основними формами роботи Школи педагогічної майстерності з використання ІКТ були:

·        семінарські заняття,

·        бесіди, лекції, дискусії,

·        показові уроки та позакласні заходи,

·        моделювання уроків,

·        «круглі столи»,

·        розв’язання педагогічних ситуацій,

·        практикуми.

      Члени педагогічної студії «Новатори» вчителів початкових класів розв’язували проблеми та розглядали питання про використання ІКТ, диференційоване навчання  в початковій школі, патріотичне виховання молодших школярів.

 На протязі року проводилися методичні оперативки з метою ознайомлення з нормативними документами, державними стандартами викладання окремих предметів, передовим педагогічним досвідом, новинками методичної літератури, періодичних видань з предметів тощо.

Оскільки перехід на нову якість освіти сьогодні тісно пов’язаний з новими способами зберігання, у школі використовується  комп’ютерна техніка, “Інтернет” під час проведення уроків з різних предметів. У закладі ведеться цілеспрямована робота щодо створення умов для інтелектуального та духовного розвитку обдарованих дітей. Задоволення їх потреб здійснюється шляхом залучення до різних видів творчості. Робота гуртків, факультативів впливає на інтереси і здібності дитини, а також на формування творчої особистості. Школярі, які є  членами спортивного гуртка з футболу, займали призові місця у змаганнях районного та міжрайонного рівнів. 

Реалізація основних напрямів методичної ро­боти (забезпечення професійною інформацією; підтримка в підготовці до атестації; організація підвищення кваліфікації вчителів) значно підви­щила якість освіти. У процесі вивчення стану мотивації роботи вчителів у школі встанов­лено, що посадові обов’язки вчителів відповідають рівню їхніх знань і вмінь; у педагогів сформова­но почуття відповідальності за результати власної праці; вони ініціативні й самостійні. Основний критерій визначення ефективності методичної робо­ти – результативність навчально-виховного процесу.

Результативною є методична робота в галузі роботи з обдарованими школярами й підготовка їх до районних турів, конкурсів, олімпіад.

У школі практикується діяльність тимчасових творчих груп,  поєднується індивідуальна самоосвітня діяльність із колективними, груповими формами роботи. Педагогічні працівники школи задіяні в роботі районних методичних об’єднань.   Під час проведення районних заходів на базі школи обов’язково представляємо презентації про навчальний заклад, методичну роботу, військово-патріотичне виховання, музейну справу.

    У 2021/2022 навчальному році учні  школи взяли участь у Всеукраїнському природничому інтерактивному конкурсі «Колосок – 2021», «Соняшник», «Колосок весняний – 2022», Міжнародному математичному конкурсі «Кенгуру», Всеукраїнському фізичному конкурсі «Левеня»,  Всеукраїнському конкурсі з англійської мови «Гринвіч» і зайняли багато призових місць.

    Методична рада школи спрямовувала роботу колективу на постійну самоосвіту, регулярний огляд методичної й фахової літератури, систематичну пошукову роботу шкільних предметних методоб’єднань.

 

НАВЧАЛЬНА ДІЯЛЬНІСТЬ

    Складовою частиною методичної діяльності педагогічного колективу, своєрідним відображенням її ефективності є навчальна діяльність.

Що стосується навчальних досягнень учнів у минулому році, то вони, у порівнянні з попередніми навчальними роками, наступні:

 

РІВЕНЬ НАВЧАЛЬНИХ ДОСЯГНЕНЬ 

 

 

 

 

Аналізуючи стан успішності та навчальних досягнень учнів, слід відзначити, що майже половина учнів мають середній рівень знань, середній бал навчальних досягнень учнів становить 6,7. Причиною зниження рівня навчальних досягнень є дистанційне навчання, запроваджене в зв’язку з введенням воєнного стану.

 

                      РОБОТА З ОБДАРОВАНОЮ МОЛОДДЮ

З метою розширення кругозору та поглиблення  знань учнів  проведено тижні математики, іноземної мови, біології, фізики, української мови і літератури, історії, географії. А   рівень засвоєння учнями навчального матеріалу контролювався шляхом проведення контрольних робіт з математики, української мови, історії та іноземної мови. Виявлено, що переважна  більшість дітей оволоділи знаннями і мають  середній, достатній та високий рівень знань.

   Кожного року учні школи беруть участь у Всеукраїнському природничому конкурсі «Колосок», у Міжнародному математичному конкурсі «Кенгуру», фізичному – «Левеня», історичному –  «Лелека», міжрегіональному конкурсі з української мови «Соняшник»,  Міжнародному конкурсі з англійської мови «Гринвіч».

 

 

КОНТРОЛЬНО-АНАЛІТИЧНА ДІЯЛЬНІСТЬ

Протягом навчального року здійснювався  контроль, спрямовуючи і коригуючи діяльність колективу на формування особистості школяра, розвиток його здібностей, розкриття потенційних можливостей. На нарадах за участю директора та  засіданнях педагогічної ради розглядались                                                                                                                                                                                    питання про:

- всеобуч,

- рівень адаптації  учнів  5 класу в середній школі,

- про особливості навчання комп’ютерної грамоти учнів  початкових класів,

- особливості навчання учнів англійської мови,

- про правове виховання як складову частину громадянського виховання в сучасній школі,

- про методи проекту на уроках природничого циклу,

- про хід виконання Комплексних заходів щодо попередження випадків ушкодження дітей у навчально-виховному процесі, в побуті та під час літнього оздоровлення та відпочинку,

- про виконання Статуту та Правил внутрішнього розпорядку закладу,

- стан дотримання санітарно-гігієнічних вимог та інші.

У школі   працювали 4 гуртки: спортивний, хореографічний, декоративно-прикладного мистецтва  та військово-потріотичний «Джура».  До роботи  в них було залучено 60 учнів, серед них діти з багатодітних, малозабезпечених родин, діти, які потрапили в складні життєві обставини та  перебували на внутрішкільному  обліку, позбавлені батьківського піклування, сироти.

У  школі працює практичний психолог Зюзь З.П., яка надавала допомогу вчителям з питань сприяння адаптації дітей до школи, підготовки учнів переходу до середньої ланки, у підготовці та проведенні батьківських зборів. Проводила психолого-педагогічні консиліуми, тренінги у 1-11 класах.

Організація профілактичної роботи в школі проводилась системно. Рада профілактики функціонує на достатньому рівні.  Для покращення результативності роботи школою проводились спільні заходи з представниками міліції, служби у справах дітей, релігійних громад району. 

  Підлягав контролю стан відвідування учнями школи. Всі діти, що проживають на території села Косівка, були охоплені навчанням. Мала місце профілактична робота з запобігання дитячої бездоглядності та правопорушень.

   Згідно положення «Про здійснення інноваційної освітньої діяльності» затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 07.11.2000 № 522, з метою встановлення порядку здійснення інноваційної освітньої діяльності відповідно до чинного законодавства України, зокрема Законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту» в поточному навчальному  році в школі  продовжувалася робота зі здійснення інноваційної освітньої діяльності за превентивною програмою тренінгового курсу «Захисти себе від ВІЛ» (учитель основ здоров’я Шафорост В.В.), за нею навчалися учні 10-11 класів. Під час вивчення цього курсу учні не тільки знайомляться з шляхами зараження ВІЛ-інфекцією,  а й вчаться профілактичним діям з метою збереження здоров'я  та толерантному ставленню до ВІЛ-інфікованих людей.

 

ВИХОВНА РОБОТА

    Входження України в європейський освітній простір, розбудова національної системи освіти породжують певні зміни в концептуальних підходах та парадигмі освіти й виховання учнів на сучасному етапі.

    Сьогодні ми розглядаємо стратегію виховання як багатокомпонентну та багатовекторну систему, яка є основою формування особистості школяра, їх життєвих компетентностей та значною мірою впливає на розвиток України в цілому. Саме країна та її громадяни стають безпосередніми учасниками процесів, які мають надзвичайно велике значення для подальшого визначення власної долі, долі своєї держави, подальших глобальних змін на планеті.

Пріоритетним напрямом виховання у 2021/2022 навчальному році   стало  формування в учнів ціннісного ставлення до суспільства та держави.

Колектив школи керувався головним завданням  – виховати морально здорову, духовно багату, різнобічно розвинуту людину, яка поважає й любить рідну землю, культуру свого народу; громадянина правової держави, який знатиме й поважатиме закони, любитиме Україну, орієнтуватиметься в сучасному політичному житті й буде готовий працювати заради процвітання своєї Батьківщини.

Вся виховна робота проводилась згідно річного плану роботи школи та планів класних керівників і підпорядковувались проблемі формування сприятливого виховного середовища для духовного збагачення учнів та формування життєвої компетентності майбутнього громадянина України.

   Виконання завдань і реалізація основних принципів виховної роботи протягом навчального року здійснювалися за основними напрямками:

-національно-громадянське виховання;

-екологічне виховання та формування здорового способу життя;

-військово-патріотичне виховання;

-морально-правове виховання;

-художньо-естетичне виховання;

-творчий розвиток особистості;

-родинно-сімейне виховання.

   В основу діяльності школи покладено принцип гуманізму, демократизму, поєднання загальнолюдського і національного взаємозв’язку, розумового, морального, екологічного, фізичного і естетичного виховання.

Виховна робота школи була спрямована на вирішення таких завдань:

• створення сприятливих умов для розумового, духовного, морального, фізичного розвитку учнів;

• турбота про здоров'я учнів, пропаганда здорового способу життя;

• естетичне, екологічне та трудове виховання як одна з складових підготовки учнів до дорослого життя;

• продовження сумісної роботи психолого-педагогічної служби з педагогами, учнями, батьками.

Велика увага в 2021/2022 н.р. приділялась національно-патріотичному вихованню. Адже сьогодні  в  умовах  величезних  змін  в  соціальному, економічному та політичному  житті  України  постала  проблема  формування  нової людини - справжнього патріота своєї держави. 

      У нашій школі продовжується реалізація загальношкільного проекту «Ми - українці».  Робота над проектом   сприяє  вихованню почуття патріотизму,  любові  до  своєї  Батьківщини,   усвідомленню  уроків  життя  в  процесі  нерозривного  зв′язку поколінь, допомагає  вивчати минуле і сучасне життя українців, духовні, культурні і національні цінності.

Слід відмітити ті загальношкільні заходи, які були реалізовані  в рамках проекту і продемонстрували  систематичну та цілеспрямовану роботу, яка на сучасному етапі     допомагає виховати   свідомого громадянина, патріота, набути мо­лоді соціального досвіду, високої культури міжнаціональних взаємовід­носин, формує потреби та уміння жити в громадянському суспільстві, бути готовим до захисту своєї Батьківщини.

Традиційним стало проведення  в нашій  школі  конкурсу пісні та строю « Ми козаки, ми гордість України», присвяченого  Дню  захисника України та українського козацтва. По - родинному, дружно та весело проходить козацьке свято, яке стало ще однією яскравою сторінкою нашого шкільного життя. Особливістю цього навчального року стала участь всіх класів у підготовці та проведенні спортивних свят та козацьких забав.

   Надзвичайно  відповідально  підійшли  учні  та  вчителі  до участі в загальношкільному конкурсі композицій  з природних матеріалів «Ми - діти твої, Україно!». Головним лейтмотивом мистецького заходу  стало формування патріотичних почуттів, національної свідомості, поваги та шанобливого ставлення до захисників Вітчизни. Виступи учнів вразили своєю змістовністю, креативністю та творчим підходом. Кожен клас на захист виробів представив цікаві та змістовні музичні композиції. Під час проведення фестивалю юні патріоти співали  про події, які відбуваються на сході нашої держави, про державні та народні символи,  ліричні пісні про чудовий рідний край,  про неньку-Україну. Захід започаткував  хорошу традицію та став ще однією яскравою сторінкою шкільного життя. У цьому навчальному році більшість заходів були пронизані  патріотичним духом та наповнені найкращими традиціями українського народу. Розпочинаючи від свята Першого дзвоника та Першого уроку, зміст яких був спрямований на утвердження єдності України, нероздільності її території та народу, що її населяє, акцентувалась  увагу на тому, що патріотизм – це звичайний стан повсякденного життя людини, який виявляється не тільки під час надзвичайних ситуацій, а і у прагненні жити в Україні, розумінні необхідності дотримання конституційних та правових норм, володінням державною мовою, шанобливим ставлення до історії, культури та традицій українського народу. 

   Уже традиційними стали проведення в нашому закладі заходи: свято рідної мови  для учнів 1-4 класів «Вивчайте, любіть свою мову, як рідну Вітчизну любіть»; свято для учнів 5-11 класів "У мові - вся душа народу", присвячене Міжнародному дню рідної мови.     Учні  та вчителі нашої школи також  приєднались до Всесвітнього дня вишиванки. 

   Учні школи протягом року стали учасниками районних заходів національно-патріотичного спрямування. В районній бібліотеці для дітей, в рамках Всеукраїнського тижня дитячої книги,  школярі були учасниками поетичного круглого столу «В любові тобі присягаюсь, моя Україно».

Велика увага в нашій школі приділяється екологічному вихованню, Досягненнями цього напрямку є усвідомлення вихованцями себе як невід'ємної частини природи, взаємовідносин людини та природи, бережливого ставлення до природи. Екологічна агітбригада «Паросток» навчального закладу працювала над проектом «Чисте довкілля – чисте сумління», який захищала на районному фестивалі екологічних агітбригад і виборола ІV місце.

   Велика увага приділяється благоустрою пришкільної території, облаштування клумб. За кожним класом закріплена територія. Традиційним стало проведення екологічних акцій «Найкращі квіти, тобі Україно» та «Парад квітів біля школи».

   З метою пропаганди здорового способу життя, розширення функціональних можливостей організму дітей та формування практичних вмінь та навичок для самостійних занять спортом   для учнів проводилися спортивні свята, змагання, конкурси.  Учні брали участь в заходах до  Дня  фізичної культури та спорту, Дня українського козацтва,   районних та обласних легкоатлетичних змаганнях, футбольних турнірах.  З метою організації дозвілля та розвитку талантів учнів були проведені цікаві заходи. Ігрові та розважальні програми до Дня Святого Валентина, Дня Святого Миколая, святкування  Нового року та ін.

   У кожному класі були проведені відкриті виховні заходи.  Вирізнялися оригінальністю, цікавим підходом до форми проведення. Надзвичайно цікаво пройшло  спортивне свято «Тато, мама і я – спортивна сім’я» в 3 класі, учасниками якого були батьки та діти.

Протягом 2021/2022 навчального року проводилася дієва робота з батьками: загальношкільні батьківські збори із залученням фахівців,  тематичні батьківські збори, родинні свята, заходи за планом роботи батьківського всеобучу. Адже успіх  спільної діяльності  педагогів  і  батьків великою  мірою  залежить  від глибокого  знання  вчителем  учнів, їхніх  родин.

Класні керівники здійснюють постійний контроль за відвідуванням занять учнями, проводять необхідні педагогічні консультації з їх батьками, обстежують умови проживання дітей в сім’ях, вивчають характер та прояви особистості учнів, здійснюють всю виховну роботу з дітьми, які потребують підвищеної педагогічної уваги,  зустрічаються з учнями та їх батьками за місцем проживання, проводять роботу щодо залучення дітей у гуртки та секції за інтересами, залучають до роботи у класі та в школі. Однією із найважливіших ланок виховного процесу у школі є соціально - психологічна служба, яка є складовою частиною державної системи охорони фізичного і психічного здоров’я учнів і діє з метою  створення гармонійного, соціально-психологічного простору в навчальному закладі, профілактики та корекції  особистісного та інтелектуального розвитку учнів, формування соціально-психологічної культури учнів, педагогів, батьків.  Психологічна служба в нашій школі займається вирішенням таких завдань:

- забезпечення повноцінного особистісного та інтелектуального розвитку дітей на кожному віковому етапі, формування у них здатності до вдосконалення;

- здійснення індивідуального підходу до учнів, що потребує психолого-педагогічного вивчення кожного з них;

- профілактика і подолання відхилень в інтелектуальному й особистісному розвитку дітей;

- подолання незадовільної успішності і поведінки учнів;

- профілактика тютюнопаління, алкоголізму та наркоманії;

- попередження  злочинності серед неповнолітніх.

  Минулий навчальний рік відзначався активністю та результативністю участі нашої школи в районних конкурсах,  де учні мали змогу продемонструвати свої вміння та таланти. Активісти учнівського самоврядування взяли участь та представили наш заклад у молодіжному таборі «Патріот»

У становленні системи виховної роботи школи значну роль відіграють класні керівники, які у тісній співпраці з учнями, батьками, керівниками гуртків організовують і спрямовують навчально-виховний процес у класі так, щоб забезпечити перехід від виховання до самовиховання.

   Робота методичного об`єднання класних керівників спрямована на формування умінь вчителів плідно працювати з учнями, враховуючи інтереси й запити самих школярів, індивідуальний підхід у виховній роботі, охоплює питання планування, організації та аналізу ефективності виховного процесу, різноманітних засобів навчання. Класні керівникитворчо підходять до організації і проведення різноманітних виховних заходів, активно використовують сучасні форми організації виховної діяльності з учнями.

Виховна робота, проведена в закладі, систематично висвітлюється на шкільному сайті kosovka.school@.

 

ЗБЕРЕЖЕННЯ ЖИТТЯ ТА ЗДОРОВ’Я

УЧАСНИКІВ НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНОГО ПРОЦЕСУ

 

   Одним із ключових завдань школи є збереження та зміцнення здоров’я дитини, всебічна підтримка здорового способу життя. Ця проблема вирішується за рахунок годин фізичного виховання, основ здоров’я, Тижнів збереження життя та здоров’я, програми тренінгового курсу «Захисти себе від ВІЛ».

   У минулому навчальному році  випадків травматизму в побуті з педпрацівниками  не було. І серед учнів травмування не було ні в побуті, ні під час навчально-виховного процесу.

 

Перспективні завдання школи на новий навчальний рік

·                                           забезпечення виконання законів України;

·                                           реалізація комплексних, цільових, освітніх програм;

·                                           створення комфортних умов для навчання та виховання учнів;

·                                           забезпечення оптимальних умов для підвищення кваліфікаційного та фахового рівня учителів;

Пріоритетні напрямки роботи школи;

·                    використання традиційних, нестандартних систем і методик навчання, педагогічних технологій;

·                    робота над удосконаленням уроку як засобу розвитку творчо ї особистості вчителя і учня;

·                    цілеспрямована спільна робота  педагогічного колективу над підвищенням рівня навчальних досягнень учнів;

·                   робота зі здібними та обдарованими учнями, підготовка їх до олімпіад, конкурсів різного рівня;

·                   реалізація системи моніторингових досліджень учнівського та педагогічного колективів;

·                   реалізація системи внутрішньо шкільного контролю на основі управлінських рішень;

·                   розвиток матеріально-технічної бази школи;

·                   відродження та пропаганда національних традицій – пріоритет сімейно-громадянського виховання;

·                   активізація роботи щодо виховання громадської свідомості учнів, шкільного самоврядування, формування патріотизму, громадянських і конституційних обов’язків, поваги до державних символів України, національних ідей;

·                   підвищення рівня професіоналізму учнів та участі їх у виховних заходах школи, громади, області.

 

Очікувані результати;

·                    підвищення якості освіти, удосконалення системи управління та контролю за НВП;

·                    покращення навчальних досягнень учнів;

·                    адаптація учнів у школі під час переходу на новий зміст навчання;

·                    створення безпечних умов праці та навчання;

·                    реалізація нормативних вимог щодо  матеріальної бази школи;

·                    виховання особистості, яка здатна жити в новому суспільстві;

·                    зменшення кількості учнів, схильних до девіантної поведінки;

·                    активна життєва позиція учнів.

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.